Arasya Atıksu Çözümleri

Arasya Atıksu

Arasya Atıksu Çözümleri

 Gri su tortulu madde içermeyen evsel atıksu olarak tanımlanır. Oteller gibi büyük binalarda; arıtma ve yeniden kullanma için iki seçenek vardır: ya birleşik atıksu ya da ayrı toplanmış gri su.

Banyolardan, mutfaklardan ve çamaşır odalarından elde edilen gri su, tuvaletlerden ve pisuvarlardan gelen siyah suya kıyasla sadece orta derecede kirlidir. Çok daha az katı madde, bakteri ve besin maddesi içerir ve arıtması çok daha kolaydır. Azaltılmış temiz su tüketimi ve atıksu bertarafı ile çevresel olduğu kadar ekonomik kazançlar sağlanır.
 
Gri suyun ayrı toplanması, arıtılması ve yeniden kullanılması şu alanlarda hassasiyet içerir:
 
  • Binalardan arıtılmış gri suyun yeniden dağıtımı ile birlikte gri ve siyah suyun ayrı ayrı toplanmasının uygulanabilir olduğu yerlerde, örn. yeni binalar ve yapılandırmalar ya da mevcut binaların temelden iyileştirildiği yerlerde;
  • Siyah suyun kanalizasyonlara deşarj edilebileceği ya da biyolojik gaz üretimli anaerobik çürütme yolu ile yoğunlaştırılmış formda ayrı arıtılabileceği yerde (su tasarruflu vakum tuvaletlerin ve susuz pisuvarların mevcut olduğu yerlerde yoğunlaştırılmıştır).
GreyUse® Gri Suyun Yeniden Kullanımı için HUBER Çözümü

 Sistem Açıklaması
Ayrı olarak toplanan gri su ROTAMAT® Mikro Süzgeç ile ızgaradan geçirilir ve debi ve yük dengesi için depolama tankında toplanır. Daha sonra kompakt membran biyoreaktörü smartMBR ünitesinde arıtılır. Ultra filtrasyon membranları, bütün katı ve bakterileri MBR ünitesi içinde tutar ve burada biyolojik gri su arıtımı için biyo kütle görevi görür.
 
Süzüntü, membrandan geçerek yüksek kaliteli çıkış suyu olarak toplanır ve servis suyu kalitesi olarak Avrupa Yıkama Suyu Direktifine uygundur ve Alman fbr H 201 Standartlarının çok üstünde bir kaliteye ulaşır. Çıkış suyu başka bir depolama tankında toplanır ve sifon suyu, çamaşır yıkama suyu ve sulama suyu olarak yeniden kullanılır. 
 
Mikro Süzgeç ızgaraları, zararlı katıları (örneğin saç ve elyaf) katı atık olarak deşarj edilmeden önce, tutar, susuzlaştırır ve sıkıştırır. Biyo kütle konsantrasyonun MBR ünitesinde çok fazla arttığı durumlarda, fazla çamur, siyah su gibi giderilir ve deşarj edilir ya da arıtılır. 
 
Sorunsuz ve güvenilir tesis işletmesi ve optimizasyonu için HUBER Operation Control (HOC) ile tesis uzaktan gözlemlenir, tanımlanır ve kontrol edilir. Bu işlemleri Servis Kontratlarımız ile duyarlı, güvenilir ve önleyici bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Daha Fazla Ürün Bilgisi Edinin